JUŻ BYŁO - RELACJE

 • XII FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH..

  11 listopada dla nas Polaków, to wyjątkowy dzień – Narodowe Święto Niepodległości. 1918 roku po 123 latach zaborów, granice naszego państwa znów zaczęły widnieć na mapie świata. W tym dniu miasta, gminy, szkoły oraz inne instytucje organizują wyjątkowe marsze, przedstawienia, koncerty. Tak też było w Gminie Kłodzko.. czytaj więcej..

 • POLSKO-CZESKIE LEGENDY..

  Nasza ołdrzychowicka scena pełna magii i legend z pogranicza polsko-czeskiego. Przedstawienia teatralne w przepięknych scenografiach i wyjątkowych strojach, prezentowali uczniowie szkół Gminy Kłodzko oraz z Republiki Czeskiej - kliknij i zobacz zdjęcia..

 • DOŻYNKI 2017..

  Kultura i tradycje ludowe, piękne stroje, wspaniała muzyka, moc atrakcji i wiele, wiele emocji - tak można w skrócie podsumować tegoroczne święto Plonów w Gminie Kłodzko.. czytaj więcej..

 • ŚWIETO WIATRU W KAMIEŃCU..

  W niedzielę 20 sierpnia na terenie Gminy Kłodzko przy przepięknym Pałacu w Kamieńcu odbyła się impreza, której motywem przewodnim było wszystko co lata.. czytaj więcej..

 • LATO NA LUDOWO..

  Jak co roku w Gminie Kłodzko w ostatnią niedzielę lipca w Żelaźnie odbyła się cykliczna impreza skupiająca wiele zespołów ludowych z polski i oraz świata "Lato na Ludowo".. czytaj więcej..

 • MOJE JEDZENIE MOJE KORZENIE..

  W sobotę 29 lipca w świetlicy wiejskiej w Starym Wielisławiu spotkały się koła gospodyń wiejskich z trzech zaprzyjaźnionych gmin - Gmina Kłodzko, Gmina Dzierżoniów oraz Gmina Międzylesie, aby podzielić się potrawami i przepisami kulinarnymi zaczerpniętymi z dzieciństwa.. czytaj więcej..

 • CUDAWIANKI GMINY KŁODZKO..

  „Zakwita raz, tylko raz, biały kwiat. Przez jedną noc pachnie tak, ach!...”. Tym razem Królowa Jednej Nocy zakwitła w Szalejowie Dolnym, gdzie w minioną sobotę zorganizowano Cudawianki Gminy Kłodzko. Bogaty i ciekawy program imprezy przyciągnął nie tylko mieszkańców Szalejowa, ale i sąsiednich wiosek.. czytaj więcej..

 • DWA BIEGUNY..

  W sobotę 27 maja Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko zorganizował na boisku sportowym w Jaszkowej Górnej, Przegląd Twórczości Artystycznej i Dobrego Smaku - „Dwa Bieguny”, czyli pieszo, biegowo, rowerowo, zdrowo przez Gminę Kłodzko.. czytaj więcej..

 • DZIEŃ MATKI - WOJBÓRZ..

  25 maja w Domu Ludowym w Wojborzu obchodziliśmy Dzień Mamy.. czytaj wiecej..

 • FESTIWAL INSPIROWANY ORIENTEM..

  W niedzielę 21 maja w Ołdrzychowicach Kłodzkich w siedzibie Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko odbyło się inspirujące wydarzenie „Festiwal inspirowany orientem”.. czytaj więcej..