WAKACJE 2020
Najbliższe imprezy na terenie Gminy Kłodzko
POLECAMY
REALIZOWANE PROJEKTY
WYNAJEM ŚWIETLIC
COVID-19

Procedury i zarządzenia związane z COVID- 19 znajdą Państwo w linku poniżej.

https://www.kultura.gmina.klodzko.pl/zarzadzenia-dyrektora-w-zwiazku-z-covid-19.html

TURYSTYKA WIEJSKA

XII FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH..

JUŻ BYŁO - RELACJE ⁄ XII FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH..

11 listopada dla nas Polaków, to wyjątkowy dzień – Narodowe Święto Niepodległości. 1918 roku po 123 latach zaborów, granice naszego państwa znów zaczęły widnieć na mapie świata. W tym dniu miasta, gminy, szkoły oraz inne instytucje organizują wyjątkowe marsze, przedstawienia, koncerty. Tak też było w Gminie Kłodzko.
W Szalejowie Górnym już po raz XII odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznych. Szalejowski Dom Ludowy wypełniła muzyka, śpiew, poezja oraz przedstawienia teatralne. Wystąpili m.in.: dzieci z koła gitarowego działającego przy Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko – pod opieką pani Joanny Bryckiej, dzieci z przedstawieniem pt. „Wolność – kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem” - pod opieką pani Barbary Jurzec przy oprawie muzycznej pani Anny Turłaj, Zespoły - Kumy z Krosnowic, Marzenie Gminy Kłodzko, Róża Kłodzka z Żelazna oraz Śpiewanki z Łapanki ze Starego Wielisławia. Wystąpili także zaproszeni goście: Chór Kanon z Dzierżoniowa oraz Harcerska Grupa Artystyczna LIMINIS z Kamiennej Góry.
Żeby Polska , żeby Polska!
Żeby Polska była Polską! - przez lata niewoli o przywrócenie granic walczyły całe pokolenia Polaków. To im zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji. Dziś musimy pamiętać o naszych bohaterach i pielęgnować miłość do ojczyzny, dlatego ten dzień był dla nas wyjątkowy.