XVIII KOLĘDOWE SPOTKANIE KGW

JUŻ BYŁO - RELACJE ⁄ XVIII KOLĘDOWE SPOTKANIE KGW

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia rozciąga się na kolejne dni nowego roku 2017. Tradycyjnie 6 stycznia br., w święto Trzech Króli w Wojciechowicach odbyło się XVIII już Kolędowe Spotkanie KGW. Gospodarzem Kolędowania było KGW Wojciechowice przy współorganizacji Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko. Myślą i sercem przenieśliśmy się do tego wieczoru, gdy czekaliśmy aby zabłysła pierwsza gwiazda i wszystkich nam bliskich zbliżyła do siebie.
W tegorocznym Kolędowaniu oprócz zespołów śpiewaczych KGW, wzięły udział dzieci i młodzież oraz chór parafialny z Wojborza. Jako pierwsi polskie kolędy i pastorałki na scenie zaprezentowały Wojciechowiczanki wraz z Chórem Sołtysów im. Piotra Ćwichuły Gminy Kłodzko. Następnie Zespół Ludowy Marzenie Gminy Kłodzko, Górnianki z Jaszkowej Górnej, Jaskier z Ołdrzychowic, Chór parafialny z Wojborza, Kumy z Krosnowic wraz z solowy występem na flecie Klaudii Sarkowicz, Róża Kłodzka z Żelazna. Miłym akcentem był występ zespołu Wiki, Pati i Dziadki z ks. Januszem Garulą na czele, który swoją grą na perkusji poderwał do zabawy zebranych kolędników. Swoją obecnością zaszczycili nas Z-ca Wójta Gminy Kłodzko Urszula Panterałka, Zbigniew Tur Przewodniczący Rady Gminy Kłodzko, radni oraz sołtysi z terenu Gminy Kłodzko. Na zakończenie wszyscy kolędujący zostali poczęstowani wyśmienitym i jedynym o tak niepowtarzalnym smaku w całej gminie, bigosem, przygotowanym wg tradycyjnej receptury przez KGW Wojciechowice na czele z panią Mirosławą Żmudzką
W podziękowaniu za udział w XVIII Kolędowaniu KGW wszystkie zespoły otrzymały podziękowania oraz pamiątkowe kompozycje piernikowe. Tegoroczne Kolędowe Spotkanie odbyło się w myśl słów wiersza:
„Kolędo polska, zamknięta w najprostszych nutach i słowach,
Królujesz w domach w święta, by ludzi wzruszać od nowa.
Tak wiele teraz się dzieje i wokół tyle jest złego,
Kolędo, daj nam nadzieję doczekać jutra lepszego.”