WARSZTATY W ZAGRODZIE EDUKACYJNEJ..

JUŻ BYŁO - RELACJE ⁄ WARSZTATY W ZAGRODZIE EDUKACYJNEJ..

W dniu 17 maja grupa liderów, przedstawicieli Gminy Kłodzko brała udział w warsztatach zorganizowanych w Zagrodzie Edukacyjnej "Ostoja Nad Młynówką" we wsi Mościsko.

Ostoję prowadzi pani Edyta Mulka-Gonera, liderka w Gminie Dzierżoniów, która ma duże doświadczenie w Programie Odnowa Wsi Dolnośląskiej, tworzeniu wsi tematycznych, sołeckich strategii rozwoju, ścieżek edukacyjnych itp.

Program warsztatów był tak zorganizowany, aby uczestnicy z Gminy Kłodzko sami doświadczyli warsztatu oraz w tym samym czasie mogli obserwować warsztaty przeprowadzane z przedszkolakami.

Na początek właścicielka oprowadziła naszą grupę po obejściu, opowiadając o pomyśle na działalność gospodarczą, wszystkich tego plusach oraz minusach, odpowiadała na każde zadane pytanie uczestników. Kolejną atrakcją był warsztat wypieku chleba. Każdy z uczestników zrobił swój własny bochen pysznego chleba, który upieczony był w starym piecu chlebowym. Nastepnie grupa dorosłych wyruszyła wraz z przedszkolakami na pole, aby grabić skoszoną trawę i sadzić pomidory. Dzieci były zachwycone i bardzo zaangażowane w pracę przy gospodarstwie.

Po powrocie na miejsce zastaliśmy pyszny obiad, a na koniec właścicielka zorganizowała dla nas prawdziwą wiejską biesiadę.

Panią Edytę pożegnaliśmy piosenką i wróciliśmy do domu z kolejnym ciekawym doświadczeniem. W drodze powrotnej pojawiły się pytania: "gdzie nas jeszcze zabierzecie?", co jest dowodem tego, że takie edukacyjne wycieczki są naszym liderom bardzo potrzebne.

OKSiRGK wraz z uczestnikami składają podziękowanie dla Wójta Gminy Kłodzko za współfinansowanie wyjazdu.