NARODOWY SPIS LUDNOŚCI 2021

AKTUALNOŚCI ⁄ NARODOWY SPIS LUDNOŚCI 2021

Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.
 
 
Oto garść najważniejszych informacji w tym zakresie:
Spisem objęci są wszyscy:
Mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy
Stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.
 
Obowiązkową metodą jest samospis internetowy.
Wejdź na stronę GUS https://spis.gov.pl/ i wypełnij formularz spisowy.
Jeżeli nie możesz tego zrobić we własnym zakresie, odwiedź najbliższy urząd gminy. Na czas trwania spisu urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca, gdzie wykonasz samospis.
 
Na terenie Gminy Kłodzko stworzone zostały dwa takie miejsca:
 
📍🖥Ołdrzychowice Kł. (ul. Kłodzka 20) – w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji GK. Tutaj zapraszamy mieszkańców Gminy Kłodzko (wiejskiej) od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00,
📞74 868 92 42.
📍🖥Jednocześnie cały czas działa punkt spisowy w Urzędzie Gminy w Kłodzku (ul. Okrzei 8a) – także od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00,
📞74 647 41 56, 📞74 647 41 08.
W obu miejscach pracownicy świadczą także pomoc przy dokonaniu spisu - oczywiście jeśli ktoś sobie tego życzy.
 
Jeżeli nie spiszesz się ani przez internet, ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie możesz odmówić mu przekazania danych.
 
Pamiętaj, że udział w spisie jest obowiązkowy – tak stanowi ustawa spisowa. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi kara grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.
Nie obawiaj się o swoje dane. Są u nas bezpieczne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej.
 
Jednocześnie przypominamy o loterii z wartościowymi nagrodami, w której udział może wziąć każda osoba, która dokonała samospisu.