KONKURS RECYTATORSKI "PEGAZIK"

JUŻ BYŁO - RELACJE ⁄ KONKURS RECYTATORSKI "PEGAZIK"

 

W dniu 8 lutego br. w Ołdrzychowicach Kłodzkich - siedzibie Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko odbył się II etap Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK.

Udział w konkursie wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Kłodzko.

W kategorii „młodsi” uczestnicy prezentowali wiersz lub fragment prozy. Trzyosobowe jury w składzie; pani Marta Brogowska – Radna Gminy Kłodzko (przewodnicząca komisji), pani Łucja Wołk – emerytowany nauczyciel, były Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich (członek komisji) oraz pani Małgorzata Ostrowska – bibliotekarz (członek komisji), podjęło się trudnego zadania – wyłonienia zwycięzców konkursu.

W tej kategorii jury wyłoniło 3 laureatów oraz dodatkowo przyznało 2 wyróżnienia.

Laureatkami tego etapu zostały:

miejsce 1 dla Karoliny Żwirełło z klasy V Szkoły Podstawowej w Krosnowicach za wiersz Wandy Chotomskiej „Ballada o kogucie”,

miejsce 2 dla Nikoli Zawadzkiej uczennicy klasy IV Szkoły Integracyjnej w Szalejowie Górnym za fragment książki „Misia z misiem w poczekalni” autorstwa Joanny Krzyżanek oraz

miejsce 3 - Amelia Stefaniak klasa VI Zespół Szkół w Wojborzu za wiersz „Na przyjęcie” Doroty Gellner.

Wyróżnienie przyznano dla Antoniny Burchard z klasy IV Szkoły Podstawowej w Krosnowicach za wiersz „Szczur samolub” autorstwa Ludwika Jerzego Kerna oraz wyróżnienie dla Zuzanny Bogdał z klasy VI Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich za fragment książki „Świat do góry nogami” Beaty Ostrowickiej.

W kategorii „starsi” uczestnicy prezentowali dwa utwory: wiersz i fragment prozy. Jury ogłosiło w tej kategorii 3 laureatów:

miejsce 1 dla Moniki Wojtal klasa III Niepubliczne gimnazjum w Żelaźnie za wiersz pt. „Pan tu nie stał” Stanisława Barańczaka oraz fragment książki „Piekło” autorstwa Zbigniewa Herberta

miejsce 2 dla Marcina Mateńko z klasy III Zespołu Szkół w Wojborzu za „Marsz lotników Dywizjonu 303” Czesława Kałkusińskiego oraz „Dywizjon 303” Arkady Fiedler.

Miejsce 3 zajął Hubert Gałęski z klasy II Gimnazjum Publiczne w Kłodzku za „Pan Cogito o postawie wypracowanej” Zbigniewa Herberta oraz „Uchwała” autorstwa Sławomira Mrożka.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz książki i przechodzą do III etapu konkursu – eliminacje powiatowe. Trzymamy za nich kciuki!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie oraz nauczycielom prowadzącym, za wspaniałe przygotowanie młodzieży.