WAKACJE 2020
Najbliższe imprezy na terenie Gminy Kłodzko

ZARZĄDZENIEM WÓJTA WSZYSTKIE IMPREZY, SPOTKANIA ORAZ WARSZTATY SĄ WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA

POLECAMY
REALIZOWANE PROJEKTY
WYNAJEM ŚWIETLIC
TURYSTYKA WIEJSKA

Festwial Twórczości Ludowej

JUŻ BYŁO - RELACJE ⁄ Festwial Twórczości Ludowej

W dniu 09 czerwca 2019 r. na boisku sportowym w Jaszkowej Górnej odbył się Festiwal Twórczości Ludowej. Zwiedzić można było stoiska wystawiennicze m.in.: dietetyczne, fryzjerskie, florystyczne, kosmetyczne i z naczyniami do przechowywania żywności. W bogatym programie artystycznym wystąpiły: „Roksanki” z Bierkowic, „KUMY” z Krosnowic, „Jaskier” z Ołdrzychowic Kł., „Śpiewanki” ze Starego Wielisławia, „Róża Kłodzka” z Żelazna, Zespół Ludowy Gminy Kłodzko „Marzenie”.
Kolejnym punktem programu był pokaz mody „Być kobietą 40+” autorstwa Pani Beaty Konieczko- Rudnickiej, gdzie zaprezentowano przepiękne stroje uszyte w Pracowni Krawiecko- Plastycznej PASJA w których dominującym materiałem jest len.
Następnie odbyły się wyczekiwane wybory MISS Kół Gospodyń Wiejskich, w których wyłoniono zwyciężczynie w następujących kategoriach:

- Dzieci: Laura Kozak KGW Żelazno
- Młodzież: Emilia Kiepura KGW Stary Wielisław
- Młoda Mama: Kamila Popek KGW Stary Wielisławia
- Dojrzała Kobieta: Ewa Matusiak KGW Stary Wielisławia
- Seniorka: Władysława Jurewicz KGW Bierkowice
- Miss Publiczności: Kamila Popek KGW Stary Wielisław

Nasze piękne Panie za odwagę, bo oceniano nie tylko wygląd, ale również musiały odpowiedzieć na zadawane pytania, otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody. Popłynęły również łzy wzruszenia u Laureatek obsypanych gromkimi brawami.
Punktem kulminacyjnym festiwalu był pokaz mody damskiej w wykonaniu Panów z OKSiR GK oraz Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko.