Najbliższe imprezy na terenie Gminy Kłodzko

ZARZĄDZENIEM WÓJTA WSZYSTKIE IMPREZY, SPOTKANIA ORAZ WARSZTATY SĄ WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA

REALIZOWANE PROJEKTY
WYNAJEM ŚWIETLIC
TURYSTYKA WIEJSKA

CUDAWIANKI, CZYLI SŁOWIAŃSKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA..

JUŻ BYŁO - RELACJE ⁄ CUDAWIANKI, CZYLI SŁOWIAŃSKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA..

Noc Kupały to piękny przykład tego, jak niesamowita i rozbudowana jest kultura naszych przodków. My, jako ich dzieci, Słowianie, z roku na rok coraz mocniej odradzamy się w prawdziwej historii naszych przodków. Słowianie przez wieki byli wymazani z kart historii planety. Jednak jak sami widzimy, tak się nie stało. Dzięki temu powracamy do kultywowania naszej, prawdziwej historii. Noc Kupały to właśnie jedna z wielu rzeczy, która odradza się w coraz to bardziej świadomym społeczeństwie.(Źródło: https://www.odkrywamyzakryte.com/noc-kupaly/)

W ramach projektu pn. „Wspólny mianownik, czyli polsko – czeski rok muzyki, kultury i sztuki” 23 czerwca w parku nad stawem w Ołdrzychowicach Kłodzkich zorganizowaliśmy imprezę Cudawianki, czyli słowiańską noc świętojańską.

Tego dnia było wesoło, kolorowo oraz magicznie. Występ rozpoczęła młoda utalentowana skrzypaczka z republiki czeskiej, a na scenie prezentowały się grupy taneczne działające przy OKSiRGK oraz grupa taneczna Ząbkowickie Jazgotki.

Zabawy z dziećmi prowadziła firma Eldorado, a dla wszystkich uczestników dostępna była również fotobudka. Podczas festynu gościliśmy grupę mieszkańców czeskiego miasta Nachod, którzy brali udział w warsztatach plecenia wianków oraz warsztatach robienia słowiańskich lalek tzw. „motanek”. Na koniec taniec z ogniem i obrzędy słowiańskie prezentowała grupa artystyczna z Kłodzka Teatr Tańca Hunam sensual project.

Projekt współfinansowany jest ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.