Najbliższe imprezy na terenie Gminy Kłodzko

ZARZĄDZENIEM WÓJTA WSZYSTKIE IMPREZY, SPOTKANIA ORAZ WARSZTATY SĄ WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA

POLECAMY
REALIZOWANE PROJEKTY
WYNAJEM ŚWIETLIC
TURYSTYKA WIEJSKA

CUDAWIANKI, CZYLI SŁOWIAŃSKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA..

JUŻ BYŁO - RELACJE ⁄ CUDAWIANKI, CZYLI SŁOWIAŃSKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA..

 

 

Noc Kupały to piękny przykład tego, jak niesamowita i rozbudowana jest kultura naszych przodków. My, jako ich dzieci, Słowianie, z roku na rok coraz mocniej odradzamy się w prawdziwej historii naszych przodków. Słowianie przez wieki byli wymazani z kart historii planety. Jednak jak sami widzimy, tak się nie stało. Dzięki temu powracamy do kultywowania naszej, prawdziwej historii. Noc Kupały to właśnie jedna z wielu rzeczy, która odradza się w coraz to bardziej świadomym społeczeństwie.(Źródło: https://www.odkrywamyzakryte.com/noc-kupaly/)

W ramach projektu pn. „Wspólny mianownik, czyli polsko – czeski rok muzyki, kultury i sztuki” 23 czerwca w parku nad stawem w Ołdrzychowicach Kłodzkich zorganizowaliśmy imprezę Cudawianki, czyli słowiańską noc świętojańską.

Tego dnia było wesoło, kolorowo oraz magicznie. Występ rozpoczęła młoda utalentowana skrzypaczka z republiki czeskiej, a na scenie prezentowały się grupy taneczne działające przy OKSiRGK oraz grupa taneczna Ząbkowickie Jazgotki.

Zabawy z dziećmi prowadziła firma Eldorado, a dla wszystkich uczestników dostępna była również fotobudka. Podczas festynu gościliśmy grupę mieszkańców czeskiego miasta Nachod, którzy brali udział w warsztatach plecenia wianków oraz warsztatach robienia słowiańskich lalek tzw. „motanek”. Na koniec taniec z ogniem i obrzędy słowiańskie prezentowała grupa artystyczna z Kłodzka Teatr Tańca Hunam sensual project.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.