8 MARCA - DZIEŃ KOBIET..

JUŻ BYŁO - RELACJE ⁄ 8 MARCA - DZIEŃ KOBIET..

Musi być do wyboru.
Zmieniać się, żeby tylko nic się nie zmieniło.
To łatwe, niemożliwe, trudne, warte próby.
Oczy ma, jeśli trzeba, raz modre, raz szare,
czarne, wesołe, bez powodu pełne łez.
Śpi z nim jak pierwsza z brzegu, jedyna na świecie.
Urodzi mu czworo dzieci, żadnych dzieci, jedno.
Naiwna, ale najlepiej doradzi.
Słaba, ale udźwignie.
Nie ma głowy na karku, to będzie ją miała.
Czyta Jaspersa i pisma kobiece.
Nie wie po co ta śrubka i zbuduje most. 
Młoda, jak zwykle młoda, ciągle jeszcze młoda.
Trzyma w rękach wróbelka ze złamanym skrzydłem,
własne pieniądze na podróż daleką i długą,
tasak do mięsa, kompres i kieliszek czystej.
Dokąd tak biegnie, czy nie jest zmęczona.
Ależ nie, tylko trochę, bardzo, nic nie szkodzi.
Albo go kocha, albo się uparła.
Na dobre, na niedobre i na litość boską.

Wierszem Wisławy Szymborskiej Portret kobiecy, 10 marca powitano wszystkich Gości na koncercie zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet. Nieprzypadkowa była również data koncertu bowiem 10 marca obchodzimy Dzień Mężczyzny. Świat bez mężczyzn, nawet jeśli możliwy, nie byłby dobrym miejscem, byłby zbyt pusty, nudny i smutny i było by w nim przejmująco zimno, bo mężczyźni są kobietom potrzebni. I to bardzo.

W trakcie sobotniego popołudnia mieliśmy okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu Kłodzkiej Symfonicznej Orkiestry LO’98. Założycielem i dyrygentem orkiestry jest mgr Władysław Zakrzewski, nauczyciel i dyrektor ogniska muzycznego w Kłodzku. Funkcję kierownika artystycznego pełni Marek Knopiński, a szefem orkiestry jest mgr Marian Ptak. Orkiestra w roku bieżącym będzie obchodzić 20 lecie swojej działalności. Często koncertuje w Kłodzku, na terenie powiatu kłodzkiego, a także na terenie województwa dolnośląskiego.

Natomiast w drugiej części usłyszeliśmy wspaniały duet. Justyna Dobrowolska i Mateusz Czajka. Młodzi, piękni, utalentowani. Wieloletni Członkowie Chóru Concerto Glacensis oraz Zespołu wokalnego PIU MOSSO działającego przy filii SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego we Wrocławiu.

Wspaniałe wrażenia artystyczne, słodki poczęstunek, lampka wina wprowadziły słuchaczy w niesamowity wiosenny nastrój, który zapewne na długo zagości w ich pamięci.