WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W GMINIE KŁODZKO

JUŻ BYŁO - RELACJE ⁄ WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W GMINIE KŁODZKO

Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

To niesamowite! Deklarowana kwota tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na chwilę obecną przekracza 62 miliony złotych!! Ostateczną sumę poznamy 8 marca, do tego czasu na konto WOŚP wpłyną wszystkie pieniądze. Już dziś możemy się pochwalić rekordem, który padł w naszej gminie. Sztab Ołdrzychowice Kłodzkie podliczył datki, które osiągnęły 18 067,49 zł oraz 19,58 euro!!!! W ubiegłym roku zebraliśmy kwotę 14 123,47 zł oraz 26,25 euro.

Impreza odbyła się w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko w Ołdrzychowicach Kłodzkich, gdzie licytację prowadziła dyrektor ośrodka Ewelina Ptak. Wśród zdobytych i sprzedanych przedmiotów znalazły się m.in: książka Roberta Lewandowskiego wraz z autografem, którą wylicytował chłopiec – zagorzały kibic i fan piłkarza; piłka z autografami FC Barcelony, m.in. Luisa Suareza trafiła do kolekcji kolejnego miłośnika sportu; koszulkę Wielkiej Orkiestry wygrał wójt Stanisław Longawa piękny obrus (rękodzieło) powędrował do zastępczyni wójta Urszuli Panterałki; zaproszenie na romantyczną kolację, koncert muzyki na żywo oraz relaks w Hotelu Zamek na Skale wylicytował Przewodniczący Rady Gminy Kłodzko Zbigniew Tur voucher na kolację dla dwojga w Pałacu Kamieniec i Pałacu Żelazno zdobyła Wiceprzewodnicząca Rady Mariola Kozak. Nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska.

Ważne, że w tym dniu wszyscy byli razem i przysłużyli się wielkiej sprawie.

Wśród licznych atrakcji była loteria z fantami, studio fryzjerskie, kącik malowania twarzy i słodka kawiarenka.

Na scenie wystąpili: grupy taneczne „Formidi Bomb” z Jaszkowej Dolnej oraz „Look” z Wojborza pod przewodnictwem Magdaleny Litwin, Akademia ruchu Goworów, Ola Prylewska (uczennica Szkoły Podstawowej w Ołdrzychowicach Kłodzkich), Zespół Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku, grupa z Bierkowic i Ołdrzychowic (pokaz tańca w stylu bollywood), zespół Korpis Karmal z Kamiennej Góry oraz Rusałki polanickie.

Sponsorami 25 finału WOŚP byli: Poseł na Sejm Izabela Mrzygocka, Poseł na Sejm Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Poseł na Sejm Monika Wielichowska, Radny Gminy Kłodzko Mariusz Jastrzębski, Drukarnia Perfecta, Rapmet – wyroby metalowe, Kino Cinema 3D w Kłodzku,Hotel Zamek na Skale,Kaczka i Wino,Pałac Żelazno, Pałac Kamieniec, Sala Zabaw Jaś, Wytwórnia Wód Mineralnych MINERAL, Stanisław Dąbrowa, Roman Bac, Jolanta Emerle, Kazimierz Adamajtis, Ricardo, Zakład Karny w Kłodzku, Dom Pomocy Społecznej w Podzamku, ski-raft.pl, Kajzerka Sp. z.o.o., Cukiernia Maślanka, Nest Bank Placówka Partnerska w Kłodzku, Zespół Placówek Socjoterapeutycznych Kłodzko, Salon fryzjerski – Elżbieta Durkowiak. DZIĘKUJEMY zarówno sponsorom jak i wolontariuszom! Bez Was by się nie udało!

WOŚP to doskonały przykład jak wiele można dokonać dla dobra innych… Kolejna zbiórka już za rok, zatem jak mawia Jerzy Owsiak, cześć wszystkim, siema!