Najbliższe imprezy na terenie Gminy Kłodzko

05.02.2020 r.  Konkurs Recytatorski PEGAZIK

07.02.2020 r. Zabawa Karnawałowa dla dzieci w OKSiRGK

22.02.2020 r. Biesiada KGW

WYNAJEM ŚWIETLIC

Festwial Twórczości Ludowej

JUŻ BYŁO - RELACJE ⁄ Festwial Twórczości Ludowej

W dniu 09 czerwca 2019 r. na boisku sportowym w Jaszkowej Górnej odbył się Festiwal Twórczości Ludowej. Zwiedzić można było stoiska wystawiennicze m.in.: dietetyczne, fryzjerskie, florystyczne, kosmetyczne i z naczyniami do przechowywania żywności. W bogatym programie artystycznym wystąpiły: „Roksanki” z Bierkowic, „KUMY” z Krosnowic, „Jaskier” z Ołdrzychowic Kł., „Śpiewanki” ze Starego Wielisławia, „Róża Kłodzka” z Żelazna, Zespół Ludowy Gminy Kłodzko „Marzenie”.
Kolejnym punktem programu był pokaz mody „Być kobietą 40+” autorstwa Pani Beaty Konieczko- Rudnickiej, gdzie zaprezentowano przepiękne stroje uszyte w Pracowni Krawiecko- Plastycznej PASJA w których dominującym materiałem jest len.
Następnie odbyły się wyczekiwane wybory MISS Kół Gospodyń Wiejskich, w których wyłoniono zwyciężczynie w następujących kategoriach:

- Dzieci: Laura Kozak KGW Żelazno
- Młodzież: Emilia Kiepura KGW Stary Wielisław
- Młoda Mama: Kamila Popek KGW Stary Wielisławia
- Dojrzała Kobieta: Ewa Matusiak KGW Stary Wielisławia
- Seniorka: Władysława Jurewicz KGW Bierkowice
- Miss Publiczności: Kamila Popek KGW Stary Wielisław

Nasze piękne Panie za odwagę, bo oceniano nie tylko wygląd, ale również musiały odpowiedzieć na zadawane pytania, otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody. Popłynęły również łzy wzruszenia u Laureatek obsypanych gromkimi brawami.
Punktem kulminacyjnym festiwalu był pokaz mody damskiej w wykonaniu Panów z OKSiR GK oraz Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko.