Najbliższe imprezy na terenie Gminy Kłodzko

31 sierpnia

- Otwarcie Wiejskiego Miejsca Spotkań i Sali Podhalanka w Krosnowicach

1 września

- Dożynki Parafialne w Ołdrzychowicach Klodzkich

7 września 

- wręczDożynki Parafialne w Jaszkowej Dolnej

- Święto Ziemniaka w Piszkowicach

14 września

- Święto Kapusty w Bierkowicach

15 września

- Odpust Parafialny w Starym Wielisławiu

28 września

XVIII Międzynarodowy Festiwal im. I. Reimanna w Krosnowicach

 

 

WYNAJEM ŚWIETLIC

CUDAWIANKI, CZYLI SŁOWIAŃSKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA..

JUŻ BYŁO - RELACJE ⁄ CUDAWIANKI, CZYLI SŁOWIAŃSKA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA..

 

 

Noc Kupały to piękny przykład tego, jak niesamowita i rozbudowana jest kultura naszych przodków. My, jako ich dzieci, Słowianie, z roku na rok coraz mocniej odradzamy się w prawdziwej historii naszych przodków. Słowianie przez wieki byli wymazani z kart historii planety. Jednak jak sami widzimy, tak się nie stało. Dzięki temu powracamy do kultywowania naszej, prawdziwej historii. Noc Kupały to właśnie jedna z wielu rzeczy, która odradza się w coraz to bardziej świadomym społeczeństwie.(Źródło: https://www.odkrywamyzakryte.com/noc-kupaly/)

W ramach projektu pn. „Wspólny mianownik, czyli polsko – czeski rok muzyki, kultury i sztuki” 23 czerwca w parku nad stawem w Ołdrzychowicach Kłodzkich zorganizowaliśmy imprezę Cudawianki, czyli słowiańską noc świętojańską.

Tego dnia było wesoło, kolorowo oraz magicznie. Występ rozpoczęła młoda utalentowana skrzypaczka z republiki czeskiej, a na scenie prezentowały się grupy taneczne działające przy OKSiRGK oraz grupa taneczna Ząbkowickie Jazgotki.

Zabawy z dziećmi prowadziła firma Eldorado, a dla wszystkich uczestników dostępna była również fotobudka. Podczas festynu gościliśmy grupę mieszkańców czeskiego miasta Nachod, którzy brali udział w warsztatach plecenia wianków oraz warsztatach robienia słowiańskich lalek tzw. „motanek”. Na koniec taniec z ogniem i obrzędy słowiańskie prezentowała grupa artystyczna z Kłodzka Teatr Tańca Hunam sensual project.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.