27 Finał WOŚP w Ołdrzychowicach Kłodzkich

JUŻ BYŁO - RELACJE ⁄ 27 Finał WOŚP w Ołdrzychowicach Kłodzkich

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ołdrzychowicach Kłodzkich jak co roku dostarczył Nam ogromnych emocji. Mieszkańcy Gminy Kłodzko po raz kolejny udowodnili, że mają ogromne serca, w szybkim tempie zapełniając puszki wolontariuszy i nie szczędząc grosza podczas koncertu finałowego w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko. Gdzie licytowane były gadżety przekazane przez sponsorów, aukcje przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. W gorącej WOŚP-owej atmosferze podgrzewanej wspaniałymi występami artystów, wystawiane przedmioty schodziły jak świeże bułeczki. Licytujący rzadko kiedy schodzili poniżej 100 zł za dany przedmiot, czasem nawet podbijając własne wcześniejsze oferty! Tak więc, m.in. do Artura Szczytowskiego trafiła koszulka meczowa WKS Śląsk Wrocław z autografem Piotra Celebana. Pan Sławomir Kleńk wylicytował rakietkę do tenisa stołowego podpisaną przez Jakuba Dyjasa, brązowego medalistę Mistrzostw Europy. Wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur wygrał potyczkę o dwa piękne torty wypieczone specjalnie na ten szczególny dzień, przekazując je do degustacji wszystkim uczestnikom.

Punktem kulminacyjnym 27 Finału był koncert zespołu Fisher, znanego ze polskiej sceny disco polo, który porwał o tańca całą publiczność. Na scenie zaprezentowali się również: zespół taneczny Bad Girs z Wojborza pod kierownictwem Magdaleny Litwin, Kornelia Radziejewska, Róża Kłodzka, Akademia Ruchu Goworów, grupy taneczne Black Tiger i Gamma z Laboratorium Tańca, zespół taneczny z Ołdrzychowic – opiekum Roksana Czesnołowicz, Rusałki Polanickie, Roksanki z Bierkowic, Iweta Szymala, Trio Daria Fuchs, Zuzia i Edytka Bogdał, a także Polskie Stowarzyszenie Haidong Gumdo w pokazie koreańskich sztuk walki.
Organizatorzy zapewnili nie tylko atrakcje dla duszy, ale także dla ciała, dlatego goście skorzystać również mogli z usług fryzjerki, wykonać brokatowy tatuaż, czy oczywiście dobrze zjeść, delektując się domowymi wypiekami, pierogami autorstwa KGW Jaszkowa Górna oraz pizzą.

Organizacja Finału nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów, a byli nimi: Wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur, Zakład Karny w Kłodzku, Dom Pomocy Społecznej w Podzamku, Sala Zabaw Jaś, Pałac Kamieniec, Restauracja Boguszyn, Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Transport Ryszard Matyasik, Firma Hefajstos Wojciech Nakwasiński , Centrum Noclegowe Amfiteatr Kłodzko, Sklep Manhatan Krzysztof Leśniewski, Select Comfort Kłodzko, Pracownia Tapicerska Tomasz Krupa, Pracownia Tapicerska Piotr Kazuń, Mariusz Jastrzębski, Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, Posel na Sejm RP Agnieszka Kołacz- Leszczyńska, Poseł na Sejm Izabela Mrzygocka, Poseł do Parlamentu Europejskiego Lidia Geringer de Oedenberg, Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Zdrojewski, Pirotechnika Bogdan Niemczuk, Maja Ogrody, Katarzyna Kułaga, Karolina Zając – Okońska, Ewa Sułkowska, Ewelina Kudła, Zofia Czajka, Anna Ciochoń, Adrianna Wiszowska,Teresa Nowicka, Maria Koza, Adrianna Plaszczak, Jadwiga Matkowska, Krystyna Wasyluk, Halina Jedyńska, Magdalena Bojczuk, Ewa Boca, Świetlica Marcinów, Świetlica Ruszowice, KGW Piszkowice, Marlena Wołodko, Edyta Florczyk, Patrycja Tomera- Puk, Hotel Metroview, Beata Konieczko – Rudnicka, Centrum Integracji Społecznej Gminy Kłodzko.

Podsumowując - ołdrzychowicki sztab WOŚP pod wodzą Agnieszki Jarosz zebrał 18 359,24 zł, bijąc tym samym rekord!
Mimo mrozu za oknem, mieszkańcy kolejny raz udowodnili, że serca mają gorące i są ponad wszelkimi podziałami, gdy liczy się pomoc najmłodszym, bo to dla nich w tym roku zagrała największa orkiestra świata! Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji, pomoc w zorganizowaniu 27. Finału oraz liczny udział mieszkańców Gminy Kłodzko i nie tylko.

Do zobaczenia za rok!
Siema!